Portable Multifunctional Chargable LED Waterproof Outdoor Lanterns
$63.99
- This LED rechargeable outdoor light can adjust the brightness through the knob. The minimum brightness is mild and not dazzling, which is suitable for creating a warm atmosphere, and the maximum brightness is suitable for lighting.
- This portable outdoor lantern is designed with a type-c power supply interface, which can be directly powered by devices such as mobile power supplies.
- Waterproof camping lights can also be used for normal lighting in rainy days. And handle design allows it to be carried, hung or placed on the desktop.
DETAILS
| Product Name: | Retro Camping Lamp |
| Product Type: | Landscape Lighting |
| Power Supply: | USB Rechargeable |
| Power: | 10W |
| Style: | Modern |
| Material: | ABS,PS |
| Charging Method: | Type-C |
| Applicable Scene: | Garden,Indoor,Villa |
| Control Type: | On / Off Switch |
| Light Source: | LED |
| Mounting Type: | Hanging,Placed |
| Color Temperature: | Dimmable (3000K-6000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Battery Capacity: | 800mah |
| Finish: | Black,Green,Red |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Color: Black, Sets: 1 PCS | |
| Weight: | 0.55lb |
| Size: | 4.53'' Width x 4.53'' Depth x 9.65'' Height |
| Color: Red, Sets: 1 PCS | |
| Weight: | 0.55lb |
| Size: | 4.53'' Width x 4.53'' Depth x 9.65'' Height |
| Color: Green, Sets: 1 PCS | |
| Weight: | 0.55lb |
| Size: | 4.53'' Width x 4.53'' Depth x 9.65'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to contact us.
