Mountain Scenery LED up Down Lighting Waterproof Solar Wall Lamp Porch Lights
$445.99
$468.99
- This mountain scenery wall lamp is designed with undulating mountains scenery. Under the lighting of the light, undulating levels of the mountains are obvious, with exquisite and novel workmanship.
- Our waterproof landscape lighting sconces can be used in rainy days. The lamp body looks like a three-dimensional picture frame, which will add a unique decoration to your outdoor space.
- High color rendering LED light source of this outdoor wall lights fixture, with warm and bright light, which is safe to use and has a long service life.
DETAILS
| Light Source Type: |
Hardwired: 26''-6W 39''-14W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Material: | Stainless + PC |
| Color Rendering Index: | RA > 80 |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Applicable Space: | 53 sq ft-161 sq ft |
| Applicable Scenarios: | Courtyard, Villa, Community, etc |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 26'': | |
| Weight: | 12.13lb |
| Size: | 7.9'' Width x 5.5'' Depth x 25.6'' Height |
| 39'': | |
| Weight: | 12.35lb |
| Size: | 9.8'' Width x 6.7'' Depth x 39.4'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to contact us.
