3 Blades Mute Intelligent with Remote LED Nordic Ceiling Fans Lamp
$657.99
- These fan blades of the Nordic ceiling fan lamp are made of ABS material, which is durable and not deformed. And the ceiling fan lamp has its own LED warm light source, which is energy saving and durable, and the light is bright and not dazzling.
- Frequency conversion ceiling fans are available in two colors, namely black, white which can meet the matching needs of different scenes.
- This streamline design integrated ceiling fan light is exquisite and beautiful. Its built-in DC inverter motor is quieter and saves power. It is suitable for high end Nordic minimalist design home style.
DETAILS
| Product Type: | Ceiling Fans with Lights |
| Style: | Modern |
| Blades Material: | ABS |
| Shade Material: | Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V |
| Power: | 35-50W |
| Process: | Electroplating,Grinding,Polishing |
| Illumination Area: | 129 sq ft - 269 sq ft |
| Applicable Scene: | Bedroom,Living Room |
| Finish: | Black,White |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Color: Black | |
| Weight: | 1.76lb |
| Size: | 3.94'' Width x 5.51'' Depth x 3.94'' Height |
| Color: White | |
| Weight: | 1.76lb |
| Size: | 3.54'' Width x 8.27'' Depth x 3.54'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to .
