Zennox
Modern Solar-Powered Black Wall Fence Lights, 4-Pack
$72.99
- Illuminate your outdoor spaces with elegance using our Modern Solar-Powered Black Fence Lights. These outdoor wall lights are made of durable ABS+PS material, and their compact shape ensures they can withstand all weather conditions. Whether decorating a patio, balcony, or wall, these lights enhance the ambiance while providing essential illumination.
- Powered by high-efficiency solar panels, these lights charge during the day and automatically light up at night, providing up to 12 hours of illumination on a full charge. Featuring two lighting modes - constant light and breathing mode - you can easily customize the ambiance to suit your preferences.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Solar Wall Lights |
| Type: | Solar Wall Lights |
| Style: | Modern |
| One Pack: | 4 Pcs |
| Material: | ABS+PS |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | 2800~3200K, Warm White Light |
| Whether to Support Color Temperature Dimming: | No |
| Whether to Support Brightness Dimming: | No |
| Bulb Included: | Yes |
| Solar Panel: | 4V/0.3W |
| Battery: | 3.2V/500mah |
| Function: | Yellow Light Always on + Breathing, Dual Mode |
| Lumen: | 20LM |
| Working Time: | 6-12H |
| Charging Time: | 4-6H |
| Power Supply: | Solar (With built-in battery) |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Smart Device: | No |
| Fixture Color: | Black |
| Average Service Life: | 50000 (H) |
| Waterproof: | IP54 |
| Applicable Scene: | Outdoor Courtyard, Balcony, Wall, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 1.32lb |
| Size: | 4'' Width x 2.2'' Depth x 4.3'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to .




