Creative Up and Down Lights LED Outdoor Wall Lights Wall Lamp Wall Sconce Lighting
$64.99
- This outdoor wall light is made of aluminum material, which dissipates heat quickly and is not easy to rust. Unique arc shape makes this porch light a great addition to your outdoor lighting and an eye-catching decoration even during the day.
- This up and down lighting wall lamps not only bring lighting to your home, and the lighting effect of our wall lamp is also a unique light decoration. And this exterior light with an elegant design is suitable for a variety of home decor styles and creates a comfortable atmosphere.
DETAILS
| Lamp Color: | Black, White |
| Light Source: | LED 10W |
| Material: | Aluminum |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 85-265V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 86 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Indoor |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 1.32lb |
| Size: | 3.5'' Width x 2.7'' Depth x 9.4'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to contact us.
