Rectangular Waterproof Up and Down Light LED Modern Solar Wall Lamp
$71.99
$77.99
- This wall washer light adopts high brightness LED lamp beads with unique light effect, which is energy saving and has a long service life. Unique wall sconces in addition to lighting are also a nice wall decoration.
- LED porch light is designed with a switch button. After it is turned on, it will automatically charge during the day and automatically turn on at night.
- This 2W solar panel of the waterproof outdoor wall light has fast charging speed, high efficiency, and it is easy to use, it is an excellent choice for outdoor wall lighting.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Solar Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Lighting Time: | 9-15 Hours when Fully Charged |
| Battery: | 3.7V/5400mAh |
| Charging Time: | 5-8 Hours |
| Waterproof: | IP65 |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Function: | Intelligent Light Control |
| Applicable Scene: | Yard, Garden, Balcony |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 0.66lb |
| Size: | 6.1'' Width x 3.9'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to .
